Ferrum Oil 50ml

FerrumOil je tekuté hnojivo s obsahom železa, horčíka a dusíka určený na zabránenie alebo liečenie chlorózy (žltnutia listov). FerrumOil obsahuje tiež prírodné mastné kyseliny a terpény, ktoré zaistia priľnavosť a rovnomerné nanesenie hnojiva na

Na sklade 6 ks
2,60 €
2,17 € bez DPH
Značka: Floraservis
EAN kód: 8586002980332
Obj. číslo: 11515942

FerrumOil je tekuté hnojivo s obsahom železa, horčíka a dusíka určený na zabránenie alebo liečenie chlorózy (žltnutia listov). FerrumOil obsahuje tiež prírodné mastné kyseliny a terpény, ktoré zaistia priľnavosť a rovnomerné nanesenie hnojiva na listovú plochu rastliny pričom posilňuje imunitu výživou.

Pôsobenie

FerrumOil je tekuté hnojivo s obsahom železa a horčíka určený na zabránenie alebo liečenie chlorózy (žltnutia listov). Stopové prvky (Fe, Mg) sú v komplexe s kyselinou citrónovou, čím je hnojivo veľmi rýchlo absorbované pletivami rastlín. FerrumOil obsahuje aj bioaktívne výťažky z kokosovníka, citrónovej trávy a citrusových plodov. Tieto prírodné výťažky obsahujú mastné kyseliny a terpény, ktoré zaistia priľnavosť a rovnomerné nanesenie hnojiva po celej listovej ploche rastliny.

Výhody hnojiva: Prevencia a liečenie Fe chlorózy a nedostatku Mg, čím sa zlepšuje fotosyntéza, čo sa prejaví vo veľkosti a vyfarbení plodov a taktiež hromadení cukru v plodoch.

Dávkovanie:

0,2-0,6 dcl FerrumOil/10 l vody

Pri opakovaných  aplikáciách v krátkych intervaloch môže u niektorých okrasných rastlinách dochádzať k fytotoxicite.

Miešateľnosť:

FerrumOil sa nemôže použiť v tank-mixe spolu s prípravkami na ochranu rastlín,  ktoré po rozpustení majú pH menšie ako 6. V prípade prípravkov obsahujúcich meď je možné miešať do dávky 0,5 kg  medi. Pri miešaní hnojiva so sírou treba použiť dolnú hranicu oboch prípravkov a nepostrekovať pri vysokých teplotách.