Brewtools mikropivovar B150 PRO

B150 je mikropivovar na varenie 150l piva

Kontaktujte nás
Značka: Brewtools

- objem nádrže po okraj je 170 litrov a kapacita sladu je max. 35 kg
- je možné variť várky s objemom 30 – 80 l
- vykurovací výkon 6,6kW (3x3,3kW) využívajúci dve vykurovacie telesá umožňuje rýchly ohrev
- vysokú presnosť údajov zaisťujú dva digitálne senzory
- kónické dno so stredovým odtokom pre rýchle, ľahké čistením a usadzovanie kalov pri whirlpoole
- výkonný ovládací systém s dotykovou obrazovkou, Wifi a Bluetooth 4.2.

B150pro má kapacitu varu 150 litrov a je možné použiť až 35 kg sladu na várku. Je vybavený výkonným čerpadlom, ktoré je možné ovládať z dotykovej obrazovky. Mladina cirkuluje vo varni niekoľkými meniteľnými okruhmi, spojenie je jednoducho rozoberateľné pomocou svoriek Tri-Clamp.

Kôš so sladom má západky, ktoré sa pri zdvíhaní sklopia. Pri tomto systéme potrebujete na jeho zdvihnutie zdvíhací systém. Ten je vyvíjaný s vlastným varným stolom, k dispozícii bude v blízkej budúcnosti.

Vysladzovanie sa vykonáva striekacou rúrkou teleskopicky zasunutou do stredovej rúrky, pri zdvíhaní koša so sladom sa stredová rúrka automaticky zdvihne nahor. Vďaka tomu veľmi jednoduchému, ale perfektne fungujúcemu systému je vysladzovanie veľmi jednoduché, ďalšou výhodou je, že si pri vysladzovaní nespôsobíme neporiadok v okolí varne.

Brewtools B150pro sa nikdy nemusí kvôli čisteniu otočiť hore nohami. Stredová rúrka sa ľahko vyskrutkuje, varňu sa tak dá ľahko vyčistiť, všetky hrubé kaly i ďalšie nečistoty sa vypustia priamo do vedra alebo kanalizácie. Po zapnutí cirkulácie je možné celý systém ľahko prepláchnuť vrelou vodou, poprípade iným čističom.


Systém má dva digitálne snímače teploty - jeden v spodnej časti nádrže a jeden pred čerpadlom. Maximálna statická odchýlka je ± 0,5 ° C. Senzory je možné individuálne kalibrovať pre maximálnu presnosť. Majú presnosť 0,1 ° C. Je tiež možné pripojiť tretí senzor (doobjednať príslušenstvo), ktorý sleduje teplotu mladiny vracajúce sa z protiprúdového chladiča, takže môžete čerpať priamo do fermentora, po ochladení na správnu teplotu.

S výkonnými vykurovacími článkami kombinujúcimi výkon 6kW (230V) je ohrev vody alebo mladiny veľmi rýchly. Počas varu je systém PID deaktivovaný a môžete upraviť výkon tak, aby ste dosiahli dokonalý var. Môžete tiež nastaviť maximálny prúd každého sieťového vstupu na 10, 13, 15 a 16 ampérov, aby ste sa uistili, že nikdy nespálite poistku.

Všetky porty sú 34mm Tri-Clamp fitingy pre maximálnu flexibilitu bez únikov a pohodlné čistenie. Štandardne je systém dodávaný s jedným 3cestným ventilom. Všetky silikónové hadice sú z potravinárskeho silikónu 16x25mm.

Riadiaci systém je vyvinutý na zákazku a je vybavený vysoko kvalitnou elektronikou. Softvér je neustále vylepšovaný novými funkciami. Aktualizuje sa prostredníctvom WiFi.

Vykurovacie články
230 V, 6600 W (2x 3300 W) (dva samostatné okruhy)


Čerpadlo
24 VDC bezkefové, max. 25 l/min, dosah max. do výšky 4,5 m, nerezová hlava, plynulé ovládanie rýchlosti z dotykového displeja

Ovládač

WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, MicroSD


Hadica
16x25mm silikón, potravinársky

Základný komplet varne obsahuje
- Kompletný varný systém s regulátorom, čerpadlom, čidlom nádrže, ohrievačmi a vekom
- Sladový kôš s rukoväťou a západkami
- 1 ks filter z expandovaného kovu
- 1 ks 3cestný ventil
- Teplotný senzor s adaptérom na meranie teploty tekutiny pri čerpadle
- 5 ks 34 mm Tri Clamps s tesnením (všetko sa stačí pre štandardné nastavenie)
- 3 ks záslepiek TC s priemerom 34 mm
- 1 ks ponorná trubica, krátky typ
- 1 ks klobúka na rozprašovanie mladiny
- 1 ks rozprašovacej trubice
- 150cm silikónová hadica 16x25mm
- 1 ks 34mm TC na 19mm adaptér na čidlo
- O-krúžky pre stredovú a ponornú rúrku
- 2 ks napájacieho kábla

Odkaz na web výrobcu https//www.brewtools.com/

Vezmite prosím na vedomie, že niektoré časti našich systémov sú vyrábané ručne a môžu mať drobné kozmetické nedostatky.