Brewtools mikropivovar B80 PRO

B80 pro je mikropivovar na 80 l piva.

Kontaktujte nás
Značka: Brewtools

B80pro je varný systém bez kompromisov. Vytvorený pre domovarníckych nadšencov, ktorí chcú profesionálny, výkonný varný systém.

- objem nádrže po okraj je 90 litrov a kapacita sladu je max. 20 kg
- je možné variť várky s objemom 30 – 80 l
- vykurovací výkon 6kW (2x3kW) využívajúci dve vykurovacie telesá umožňuje rýchly ohrev
- vysokú presnosť údajov zaisťujú dva digitálne senzory
- kónické dno so stredovým odtokom pre rýchle, ľahké čistením a usadzovanie kalov pri whirlpoole
- výkonný ovládací systém s dotykovou obrazovkou, Wifi a Bluetooth 4.2.

B80pro má kapacitu varu 80 litrov a je možné použiť až 20 kg sladu na várku. Je vybavený výkonným čerpadlom, ktoré je možné ovládať z dotykovej obrazovky. Mladina cirkuluje vo varni niekoľkými meniteľnými okruhmi, spojenie je jednoducho rozoberateľné pomocou svoriek Tri-Clamp.

Kôš so sladom má západky, ktoré sa pri zdvíhaní sklopia, takže na zdvíhanie môžete použiť obe ruky.

Vysladzovanie sa vykonáva striekacou rúrkou teleskopicky zasunutou do stredovej rúrky, pri zdvíhaní koša so sladom sa stredová rúrka automaticky zdvihne nahor. Vďaka tomu veľmi jednoduchému, ale perfektne fungujúcemu systému je vysladzovanie veľmi jednoduché, ďalšou výhodou je, že si pri vysladzovaní nespôsobíme neporiadok v okolí varne.

Brewtools B80pro sa nikdy nemusí kvôli čisteniu otočiť hore nohami. Stredová rúrka sa ľahko vyskrutkuje, varňu sa tak dá ľahko vyčistiť, všetky hrubé kaly i ďalšie nečistoty sa vypustia priamo do vedra alebo kanalizácie. Po zapnutí cirkulácie je možné celý systém ľahko prepláchnuť vrelou vodou, poprípade iným čističom.


Systém má dva digitálne snímače teploty - jeden v spodnej časti nádrže a jeden pred čerpadlom. Maximálna statická odchýlka je ± 0,5 ° C. Senzory je možné individuálne kalibrovať pre maximálnu presnosť. Majú presnosť 0,1 ° C. Je tiež možné pripojiť tretí senzor (doobjednať príslušenstvo), ktorý sleduje teplotu mladiny vracajúce sa z protiprúdového chladiča, takže môžete čerpať priamo do fermentora, po ochladení na správnu teplotu.

S výkonnými vykurovacími článkami kombinujúcimi výkon 6kW (230V) je ohrev vody alebo mladiny veľmi rýchly. Počas varu je systém PID deaktivovaný a môžete upraviť výkon tak, aby ste dosiahli dokonalý var. Môžete tiež nastaviť maximálny prúd každého sieťového vstupu na 10, 13, 15 a 16 ampérov, aby ste sa uistili, že nikdy nespálite poistku.

Všetky porty sú 34mm Tri-Clamp fitingy pre maximálnu flexibilitu bez únikov a pohodlné čistenie. Štandardne je systém dodávaný s jedným 3cestným ventilom. Všetky silikónové hadice sú z potravinárskeho silikónu 16x25mm.

Riadiaci systém je vyvinutý na zákazku a je vybavený vysoko kvalitnou elektronikou. Softvér je neustále vylepšovaný novými funkciami. Aktualizuje sa prostredníctvom WiFi.

Čerpadlo
24VDC bezkefa, max. 25 l/min, dosah max. do výšky 4,5 m, nerezová hlava, plynulé ovládanie rýchlosti z dotykového displeja


Ovládač

ARM Cortex M4 180 MHz, 7" dotykový displej

Pripojenie
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.2, MicroSD

Hadica
16x25mm silikón, potravinársky

Základný komplet varne obsahuje
- Kompletný varný systém s regulátorom, čerpadlom, čidlom nádrže, ohrievačmi a vekom
- Sladový kôš s rukoväťou a západkami
- 1 ks filter z expandovaného kovu
- 1 ks 3cestný ventil
- Teplotný senzor s adaptérom na meranie teploty tekutiny pri čerpadle
- 5 ks 34 mm Tri Clamps s tesnením (všetko sa stačí pre štandardné nastavenie)
- 3 ks záslepiek TC s priemerom 34 mm
- 1 ks ponorná trubica, krátky typ
- 1 ks klobúka na rozprašovanie mladiny
- 1 ks rozprašovacej trubice
- 150cm silikónová hadica 16x25mm
- 1 ks 34mm TC na 19mm adaptér na čidlo
- O-krúžky pre stredovú a ponornú rúrku
- 2 ks napájacieho kábla